FAQ

Bu günlük benden sana yazılsa da kuzucuk, benim gibi meraklı ve heyecanlı anne babaların da okuduğunu bilmek büyük mutluluk:) Mutlu anne baba demek mutlu bebek demek. O yüzden belki yazdıklarım azıcık da olsa birilerinin hayatlarını kolaylaştırır ve daha çok bebek mutlu olur.

Seninle beraber Amerika maceramız başlamadan önce ufaklık, biz de babanla bilmediği sularda yüzen iki acemiydik. O kadar kısa zamanda acemilikten kurtulup profesyonelliğe geçtik ki bu konuda bize yardımcı olanları burada anmamam büyük haksızlık. Şu anki rahatımızı, huzurumuzu ve sağlığımızı biraz da onlar sayesinde bulduk. Bu konuda çok soru aldığım için en iyisi herşeyi burada özetlemek.

Amerika’da doğum yapmak iki ucu keskin bıçak. Bir yanda doğar doğmaz bebişe verilecek harika bir hediye diğer yanda ise maddi ve manevi bir takım götürü:/ Karar vermek kolay değil ama bir kez karar verdikten sonra işi götürmek de zor değil. Beni tanıyanların çok iyi bildiği gibi daima araştıran ve soruşturan biri olarak en sonunda içimize en çok sinen, en fazla güven veren, en kurumsal çalışan www.mediustour.com un Türkiye şubesi www.yenibirhayat.com.tr ile bu yola çıkmaya karar verdik. Elbette bu işi bir şirket aracılığıyla yapmak durumunda değildik fakat getirileri götürüleri hesapladıktan sonra bir anne için hayatının en rahat, en huzurlu, en problemsiz geçmesini dileyeceği bir dönemi üç beş fark için riske atmak istemedik ve nikahtan sonra hayatımızdaki en heyecan veren ikinci imzaları attık:)

Takip eden süreç karar verme aşamasından çok daha zevkli geçti. Uçak biletleri alındı, en beğenilen ev seçildi, harika doktorumuz ve devre arkadaşlarım dediğim diğer anne adaylarıyla tanışıldı, gidilecek görülecek yerler listelendi ve diğer teferruatlarla hiç uğraşmadan bize de “adios” demek düştü:)

Bu süreçte hep bir telefon uzağımızda olan Ebru, Eveay ve Diana Hanımlara teşekkürü bir borç bilirim.

Funda,Dilek, Dr.Melih Kurtuluş, Şevket Bey, Ben, Öykü ve Ebru Hanım

İlk Yorum Yapan Sen Ol!